Kula'da Köy yollarının asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar sayesinde Börtlüce mahallesinin 53 yıldır yapılmayan yolu asfaltlanarak mahalle sakinlerinin kullanımına sunuldu.

                Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi iş birliği içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde Mahalle (Köy) yolları asfaltlama çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Çalışmaları inceleyen ve kontrol eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Karaayak, İlyas Macun, Vedat Yılmaz ve Kula Büyükşehir Koordinasyon Müdürü Önder Baştürk Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Cuma namazı sonrasında Mahalle sakinleri ile sohbet eden Belediye Başkanı Hüseyin Tosun mahallenin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Yapılan yol ile ilgili olarak konuşan Mahalle Muhtarı Vahit Yılmaz; "Bu yolu atalarımız kazma ve küreklerle açmışlar. Yol üzerinde bulunan köprüyü tahta ve kalaslarla inşa ederek üzerinden geçmişler. Her kış mevsiminde Gediz Nehri yapılan köprüyü yıkmış ve köylülerimiz yeniden yapmışlar. Bu yol Börtlüceli vatandaşların çile yolu iken şimdi atılan asfalt sayesinde bu çile sona erdi. Bu yolun yapımında emeği geçen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'e, her sorun ve sıkıntımızla yakından ilgilenen Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun'a, Kula Koordinasyon Müdürümüz Sayın Önder Baştürk'e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

 

BAŞKAN TOSUN; "350 KM YOL ASFALTLANACAK"

                Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; "2015 yılı asfalt programı dahilinde olan ve yapılan itirazlar nedeniyle bu zamana sarkan Palankaya Börtlüce arası yol çalışmamız tamamlandı. Bu yol çile dolu zamanlarını artık tamamladı. Kula ile Börtlüce Mahallesini birbirine bağlayan ve yolu kısaltan yeni yol mahallemize ve Kulamıza hayırlı uğurlu olsun inşallah. Yol çalışmalarımız devam edecek. Bu yaz sonuna kadar Kula'nın 350 Kilometre yolu asfaltlanarak vatandaşların kullanımına sunulacak. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bu yollarda kesilen kurbanların kanı haricinde Allah acı yaşatmaması diliyorum. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere yollun yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.