Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı, okulda görev yapan Öğretim görevlisi arkadaşları ile birlikte Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u  ziyaret etti. Ziyarette meslek yüksekokulunun bugün ki durumu ile ilgili bilgiler verdi.

 

Dr. Çamlı, geçtiğimiz yıllarda yüksekokulumuzun öğrenci sayılarımızın 1300 1400’e kadar çıktığını biliyoruz bugün ise öğrenci sayımız 500 ler civarında göreve geldiğimizde yaptığımız çalışmalar sonucunda YÖK’ün düzenlemesinden dolayı öğrenci kayıplarımız olmuştu fakat bir gerçek daha var Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek yüksekokulumuzu kazanan öğrencilerimizden bu yıl 200 kadar öğrenci ön kayıtlarını yaptırmadı bir bölüm öğrencide Kula’ya geldiklerinde yurtların olmaması öğrencinin barınabileceği evlerde sıkıntılar olmasından dolayı kayıtlarını yaptırmadan Kula dan ayrıldılar Kula’nın acilen erkek öğrenci yurduna ihtiyacı var KYK ya bağlı kız öğrenci yurdunda ise fiziki şartları yetersiz olduğu görülüyor bunlar eğer kısa zamanda çözüme kavuşur ise öğrenci sayımızda ki bu kayıplar a daha aza indirilerek öğrenci sayımızı artıracağız kız ve erkek öğrenci yurtlarının oluşturulması gerekiyor bunun için de sizlerden destek bekliyoruz diyen Çamlı, meslek yüksekokulumuza Mimari Restorasyon bölümümüz ile Kula Belediyesi iş birliği içersin de Kula daki tarihi evlere restorasyonu için ortek çalışmaların yapılabileceğini söyledi.

 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun CBÜ Kula Meslek Yüksekokulu müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı ve öğretim görevlilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Tosun, üniversitemizin geçtiğimiz dönemdeki sıkıntılarını biliyoruz inşallah bu dönem bu sıkıntıları yaşamayacağımızdan eminin şuan ki eğitim kadrosuna baktığımızda hocalarımızı yüksekokulumuzu daha ileri taşıyabileceğini heyecanını kendilerinde görebiliyorum, müdürümüz sayın Çamlı’nın da belirttiği gibi yüksek okulumuz ve belediyemiz arasında ilerleyen günler de bir protokol yaparak tarihi evlerimizin restorasyonu konusunda çalışmalar başlatacağız burada bizim üzerimize düşen neyse sonuna kadar destek vereceğiz öğretim görevlilerimizle de sık sık bir araya gelerek kula için hangi projeleri yapacağımızı görüşerek hayata geçireceğiz diyen Tosun öğretim görevlilerine başarılar diledi.

 

Ziyarette Yüksekokul müdürü Dr. Ahmet Yavuz Çamlı Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a kendi kitabı Klasik Dönem Osmanlı Toplumu’nun Sosyo – Ekonomik yapısı (Max Weber’in patrimonyalizm teorisi çerçevesinde araştırması) adlı kitabını takdim etti. Başkan Tosun Yüksekokul müdürü Çamlı’ya yaşayan Müzü Kula Filmi ve Kula tanıtım kitabı hediye etti.