Kula Belediyesi ile Akar Tekstil arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan protokol sonucu, Akar Tekstil’in Kula’da açacağı atölyelerde çalışmak üzere, 1000 Kulalı’ya istihdam imkânı doğdu.

1000 Kulalı’ya istihdam haberleri yayıldığı günden itibaren vatandaşlar arasında Kula’da olumlu hava oluştuğu gözlemlendi. İşsizliğin arttığı son günlerde, çok fazla iş imkânı bulunmayan Kula’da, iş sahibi olacağını düşünen vatandaşların heyecanı gözlerinden okunuyor.

 

Kula Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret ederek, yaptıkları hizmetlerden ve Kula’ya kazandırdığı istihdamdan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Şadan, “dünyanın sorunu olan işsizlik ilçemizde de hat safhada. Çok fazla iş imkânı bulunmayan bir ilçede yaşıyoruz. Tarım ilçesi olan Kula’da sanayi yatırımı bulunmamakla birlikte tarımın dışında iş imkânı da bulunmuyor. Sayın Başkanın gayretli çalışmaları, vazgeçmeyen bir takibi sonucu, köklü ve marka bir sanayicinin Kula’da üretim yapacağını duyduğumda her Kulalı gibi bende heyecanlandım, mutlu oldum. Belediyeler iş bulma, yatırım yapma yerleri değildir. Ancak bazı başkanlar vatandaşının refah seviyesini yükseltmek adına, girişimcilerle, iş adamlarıyla irtibata geçerek, yatırımcıların bölgelerine gelmesini sağlarlar. Yatırımcıların ihtiyacı olan altyapı ve tesislerin kurulacağı alanları oluştururlar. Hüseyin başkanımızda Kula’nın durumuna, vatandaşın işe ne kadar ihtiyacı olduğuna hakim birisi. Gayretli çalışmaları sonucu 1000 Kulalı’ya istihdam kazandırdığı, iş imkanı yarattığından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Başkanımıza bu ve bundan sonra yapacağı iyi olan her şeyde tam destek verdiğimi ifade ediyorum. Esnaf Odası olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya da hazır olduğumuzu bilmesini istiyorum” dedi.

 

Tosun, “Kula hepimizin, birlikte güzel işler yapacağız”

“Bu güne kadar ne yaptıysak Kula için, Kulalılar için yaptık. Her sabah belediyeye geldiğimde, bizden önce belediyeye gelerek iş isteyen en az 15 vatandaşımızın beklediğine çok şahit oluyordum. Vatandaşın bu durumu bizleri derinden üzüyordu. İş adına, istihdam yaratma adına neler yapabiliriz diyerek sürekli araştırmalar içerisindeydik. Belediyeler iş bulma yerleri değil. Ama vatandaşlarımızın huzur ve refah içerisinde yaşamasını arzu ediyoruz. Yapmış olduğumuz girişimler ve mücadeleci çalışmalarımız sonucu tekstil ’in marka isimlerinde Akar Tekstil ile bir protokol imzaladık. Planlamalara göre bu yılın sonuna doğru Akar Tekstil kendi tesislerinde üretime başlayacak. 1000 Kulalı vatandaşımıza burada çalışma imkânı doğdu. İnsanımızın iş bulmasına, evine ekmek götürmesine vesile olmak kadar güzel bir şer yok. Bunun dışında bazı faklı dallarda firmalarla görüşmelerimiz var. Kulamızı yaşanabilir refah bir kent yapmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Esnaf odası başkanımız Aytekin Bey’ in yapmış dolduğu ziyaretten ve çalışmalarımıza vermiş olduğu destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Kula hepimizin. Birlikte güzel şeyler yapacağımıza inancım tamdır ”dedi.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, daha sonra birlikte Akar Tekstil’in geçici olarak eğitim vereceği alana gittiler. Burada yapılan çalışmaları yerinde incelediler. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.