Meclisteki sorunlu konular üzerine gerçekleşen görüşmede birçok konuda mutabakata varıldı. Yapıcı geçen görüşmenin ardından bu tür istişare görüşmelerinin her ay yapılması gerektiği vurgulandı. AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli ikili görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Manisa’nın ve Manisalıların menfaatine olan her işte Büyükşehir Belediyesine destek olacaklarını belirterek “Biz AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bugüne hem genelde hem yerelde hiç bir zaman yatırımların önüne set koymadık.

Aksine yatırım çekme gayreti içerisinde olduk. Bazı durumlarda getirilen önerilerin içeriği hakkında sıkıntı varsa yada halkımızın, şehrimizin yararına olmadığını düşündüysek düşüncelerimizi dile getirdik ve tekrar incelenip istişare edilmesi gerektiğini vurguladık. Nitekim gerek grubumuzun incelemeleri gerekse de MHP grubunun tekrar gözden geçirmesi ile tüm maddeleri birlikte ele aldık ve şehrimizin milletimizin yararına olabileceğini düşündüğümüz maddelerde mutabık kaldık ve Meclis’ten geçmesi konusunda grup kararımızı verdik. Bizim kırmızıçizgimiz Manisalıların menfaatidir." dedi.

AK Parti Grubunun destek vererek meclisten geçen başlıca maddeler:

1-Manisa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Kültür ve Yaşam Merkezi Binası

2- Elektrikli Otobüs Alımı ve Alt Yapı İşleri

3- Turgutlu Ovacık Yaylası Doğal Gençlik Kampı

4- Ahmetli İlçesi Köprülü Kavşak Yapım İşi

5- Alaşehir İlçesi Köprülü Kavşak Yapım İşi

6- Salihli İlçesi Köprülü Kavşak Yapım İşi

7- Asfalt Kaplama Yapım İşi

8- Ulupark Tam Otomatik Otopark Binası Yapım İşi

9- Malta Tam Otomatik Otopark Binası Yapım İşi

10- Ulucami ve Çevresi Tescilli Yapılar Koruma Alanında Kalan Alanların Kentsel Tasarım Projelerinin Çevre Düzenlemesi İşi