19 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline giren tüm öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik ederek, sağlık ve mutlu bir tatil diledi.

Başkan Tosun, mesajında; “Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yoğun ve özverili olarak sürdürdükleri 2017- 2018 eğitim öğretim yılını yarılamış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin yoğun geçen bir çalışma serüveninin ardından büyük bir heyecanla bekledikleri yarıyıl tatiline giriyor ve onların bir kez daha karne alma heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sevgili öğrenciler; ilk önce belirtmek isterim ki, başarı hiçbir zaman kolay elde edilemez. Azimli, istekli olmak ve en önemlisi kendinize olan güveniniz başarıyı beraberinde getirir.

Hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Karne alacaksınız ve sizin yarıyıl boyunca göstermiş olduğunuz performanslarınız değerlendirilmiş olacak. Ama karnedeki notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman umudunuzu kaybetmeden yılmadan eksikliklerinizi tamamlamaya çalışın. Bu yarıyıl tatili sizin dinleme ihtiyacınızı karşılamanın yanında derslerinizdeki eksikleri tamamlamak için bir avantaj olacaktır. Sizler bizim aydınlık geleceğimizin birer yıldızlarısınız. Anne ve babalarınız sizin birer eğitimli, donanımlı ve kendini bilen, vatana millete hayırlı hizmetler sunabilecek bir birey olmanız için bütün fedakârlıkları gösterdiklerinden hiç şüphem yoktur.

 Sizlerde hem kendi geleceğinizi hem de aydınlık yarınlar için iyi çalışın. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir’ sözünde de belirttiği gibi bu güzel duygu ve düşüncelerle başta kıymetli öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizin ve velilerimizin göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların ürünü olan karne gününde hepinizi içtenlikle kutlar, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim” dedi.