11 ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir dizi iftar programı tertipleyen Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun, manevi atmosferde her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla iftar sofrasında buluşuyor. Oruçlarını birlikte açtığı vatandaşlar ile iftar sonrası sohbet eden Başkan Tosun, halkın sorunlarını dinliyor. Vatandaşlar ile karşılıklı sohbet eden Tosun, sorun, sıkıntı ve istekleri dinledi. Bu güne kadar yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Meclis üyeleri ile birlikte iftar soflarına katılan Tosun, Ramazan ayı boyunca bu etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.

 

Ramazan sevincini mahallelerde vatandaşlarla birlikte paylaşarak geçirdiklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Ramazan vesilesi ile vatandaşlarımız ile hem sofralarımızı birleştiriyor hem de birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiriyoruz. Allah bu Ramazan mübarek ayda tüm dua ve tövbelerimizi kabul, günahlarımızı af, oruçlarımızı kabul etsin” dedi.

 

İftar sonrası seçim çalışması

Ramazan ayı nedeniyle her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla iftarda buluşan belediye başkanı Tosun, iftar sonrası 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçim çalışmalarına devam ediyor. Her platformda vatandaşa Cumhur ittifakını anlatan başkan Tosun, vatandaştan uyanık olmalarını istedi. Tosun, gittiği mahallelerde iftara katılanlara hitaben yaptığı konuşmalarında, “24 Haziran seçimleri öyle sıradan bir seçim değil. 24 Haziran’da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilecek. İç ve dış mihrakların ülkemiz üzerinde oynadığı oyunları çıplak gözle görmek mümkün. Daha düne kadar terör belasıyla saldırılarını sürdüren Siyonistler şimdi de ekonomik olarak saldırılarını devam ettiriyorlar. Bunu anlamak için illaki siyasetçi olmamız gerekmez. Sokaktaki çocuğa sorsak o bile bilir bütün bunların düşmanca bir oyun olduğunu. Değerli hemşehrilerim Ak Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortaya koyduğu Cumhur ittifakını desteklemekten başka çaremiz yok. Bize yerli ve milli bir yönetim şeklinden başka çare yok ”dedi.

 

Tosun, konuşmalarında MHP’ye de geniş yer verdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin mecliste mutlaka büyük bir çoğunluğu olması gerektiğinin altını çizen Tosun, MHP’den milletvekili adayı olan Selendili Nurullah Savaş’a da destek istedi.

 

Başkan Tosun, “Nurullah Savaş kendisi Selendi belediye başkanı iken bende Kula belediye başkanlığı yapıyordum. Nurullah kardeşim milletvekili adayı olduğu için bu görevinden istifa ederek ayrıldı. Nurullah kardeşim komşu ilçemiz Selendili. Kendisi benden bir dönem önce belediye başkanlığına başlamıştı. İkinci dönem nasip oldu aynı partide, aynı dava için mücadele ettik. Aynı parti altında üç hilalin altında vatandaşa hizmet etmeye çalıştık. Kendisini yakinen tanırım. Çalışkan, dürüst ve tuttuğunu koparan başarılı bir kişi olduğunu biliyorum. Nurullah kardeşimin vekil olması selendi kadar kula için de önemlidir. Yakın bir ilçeden, birlikte hizmet ettiğim bir şahsiyet. Bugüne kadar yaptıklarına şahit oldum. İnşallah vekilliği kazanırsa kendisinden ilçem adına faydalanırız ”dedi.