Kula Belediyesinin hazırlamış olduğu program çerçevesinde her akşam faklı bir mahallede halk ile iftar yapılıyor. Son olarak Güvercinlik, Yurttaşı ve Ayvalar mahallelerinde vatandaşlar ile iftar sofrasında bir araya gelen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, mahalledeki vatandaşlar ile karşılıklı sohbet ediyor.

 

Başak Tosun, İftar sonrasında Vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinliyor.  Vatandaşa Yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Tosun iftar programları bir vesile oldu  Vatandaşlarımızla bir araya gelmemizi sağladı vatandaşlarımızın bir kısmıyla değişik zamanlarda bir araya gelebiliyoruz fakat bir araya gelemediğimiz vatandaşlarımızla da bu vesileyle beraber olma imkânını elde ettik onların sorunlarını yerinde görerek dertlerini dinledik, Belediyemiz imkânlarıyla yapılabilecek olan istekleri ve eksiklikleri en kısa sürede çözeceğimizi kendilerine ilettik dedi.

 

Tosun, önce vatandaşı dinliyor, sonra destek istiyor

Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, gittikleri mahallelerde iftar sonrası vatandaşın istek ve sorunlarını dinledikten sonra ise 24 Haziran’da yapılacak seçimler için partisine ve Cumhur ittifakına seçmenlerden destek istiyor.

 

Başkan Tosun, iftara katılanlara yaptığı konuşmasında, “değerli hemşerilerim. Bir bahane, bir sebebi olmadan bir araya gelmemiz mümkün olamıyor. Kula belediyesi olarak bu Ramazan değişik bir şey yapalım istedik. Her zaman vatandaş bize geliyor, birazda biz vatandaşa gidelim dedik. Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallemiz de iftar yapmayı planladık. Hem iftar sofrasında buluşup hasbihal edelim, hem de sorunlarımızı karşılıklı konuşarak çözüm üretelim. Sizlerin fikirleri bizleri ziyadesiyle memnun edeceğini düşündük.  Malum önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunalım, sizlerle bir araya gelelim istedik. Gerek mahallelerimizde ki eksiklikler olsun gerekse sizlerin istekleri olsun bunları dinlemek ve karşılıklı sohbet etmek için hemen hemen her gün bir mahallemizde halkımız ile bir araya geliyoruz. 24 Haziran’da güçlü bir meclis için desteklerinize ihtiyacımız var. İçimizden biri Selendi belediye eski başkanı hemşerimiz Nurullah Savaş’ı meclise taşıma bizlerin, sizlerin elinde. Kula merkez ve mahallelerinde birçoğunuz Nurullah Savaş ile belki de akrabasınız. Akraba olmasınız bile tanıdığınız içimizden birisi.

Diğer taraftan Cumhur ittifakının önemini bizler kadar sizlerde biliyorsunuz. Dış güçlerin, düşmanlarımızın Türkiye Cumhuriyeti haritasını nasıl değiştiririz hesapları devam ediyor. Burada uyanık olmak lazım. Ülkemiz hassas ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor, Bu güne kadar dalgalanmayan kurlar her ne hikmetse seçim süreci başlayalı yerinde duramaz oldu. Bunun da bir oyun olduğunu aklı olan, düşünen her vatandaşın görmemesi mümkün değil. Çocuklarımız için, geleceğimiz için bu oyunları bozmamız lazım. Bizi de bir Libya, bir Suriye bir Irak yapmak için ellerinde ne varsa kullanıyorlar. 24 Haziran’da Cumhur ittifakı ile sizler, bizler bu oyunu çözeceğiz inşallah ”dedi.