Manisa’nın Kula İlçesinde Manisa Büyükşehir’e bağlı zabıta ekipleri kaldırım üzerine masa koyan esnafla tartışması sonrası Büyükşehir zabıta ekipleri iş yeri sahiplerini darp etti.

Kula Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan Pastane işletmecisi Cihan Kurt “İşletmemin önündeki kaldırım kenarına akşam saatlerinde her zaman olduğu gibi masa ve sandalyeleri vatandaşların kaldırımdaki geçişlerini engellemeyecek şekilde yerleştirirken Büyükşehir’e ait zabıta ekipleri iş yeri önüne gelerek sandalye ve masaları buradan kaldıracaksınız diyerek sözlü müdahalede bulundular ardından çıkan arbede sonrası olay hukuki yola taşındı.

Bunun üzerine Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Yunus Emre Caddesi esnafını ziyaret etti.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yaptığı açıklamada “ Bugün, Yunus Emre Caddesindeki esnaflarımızı ziyaret ederek hayırlı cumalar diledik.

Dün itibariyle cadde esnaflarımızla yaşanan üzücü olaydan dolayı esnaf kardeşimiz Cihan Kurt'a geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Sebebi veya dayanağı ne olursa olsun kamu hizmetinde bulunan bir görevlinin meşru savunma dışında darp girişiminde bulunmasını uygunsuz ve yanlış buluyorum. Tüm kamu görevlileri, bilinmelidir ki; esnaflarımızın, vatandaşlarımızın ödediği vergilerle maaşlarını almaktadırlar. Ayrıca darp girişiminde bulunan Büyükşehir Zabıta  ekiplerini kınıyorum.” dedi.

Pastane işletmecisi Cihan Kurt ve komşu esnaflarda “Başkanımızın ziyareti bizleri çok mutlu etti, başkanımıza bu olayın ilk defa değil bir çok esnafımız tarafından defalarca yaşamadığını ilettik sağ olsun bizleri dinledi ve gerekli görüşmeleri yapacağını iletti teşekkür ediyoruz” dedi.