Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli bir adım geldi. Koronavirüs hastalığına karşı İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda faaliyeti durdurulan, mülkiyeti belediyeye ait iş yerlerinden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

   Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde başladıktan sonra küresel bir salgınla hızla yayılan koronavirüsünde hükümet ve yerel yönetimler peş peşe önlem almaya başladı. Ülkemizde de birçok toplu alan tedbir amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile geçici süreliğine kapatıldı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bu durum karşısında kayıtsız kalmayarak harekete geçti. Başkan Tosun yaptığı açıklamada, koronavrüs ile mücadele kapsamında alınan ilave kararlar çerçevesinde, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda faaliyetleri durdurulan geçici süreliğine katılan, Kula Belediyesi ve iştraki Beşibiryerde A.Ş’nin kiracısı olan işletmelerden, kapalı kaldığı süre boyunca kira bedeli alınmayacağı belirtti.

 

                                      Başkan Tosun; ”Esnafımızın Yanındayız”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, toplum olarak alışık olunmayan bir süreçten geçtiklerini belirterek; “Esnafımızın yanındayız, bu süreci birlikte aşacağız. İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda geçici süreliğine kapatılan Belediyemizin ve iştirak şirketimizin kiracısı olan işletmelerden kapalı kaldığı süre zarfında kira almayacağız. Her zorluğun üstesinden gelen milletimiz, bu sıkıntılı günlerinde elbet üstesinden gelecektir. Bu süreç içinde, Devletimizin, Bakanlıklarımızın, Mülki ve Yerel Yönetimlerimizin tebliğlerine kendi sağlığımız ve eş, dost, akrabalarımızın sağlığı için hassasiyet gösterelim.”