Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İzmir'de dün meydana gelen 6,6 büyüklüğünde depremin ardından Kulalıların yoğun olarak ikamet ettiği Bayraklı ilçesinde bulunan hasar görerek yıkılan Barış Sitesi Yılmaz Erbek Apartmanı ile Rıza Bey Apartmanı’ndaki arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Afad yetkililerinden hasar gören binalar ve arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Tosun, göçük altında kalan ve haber alınamayan Kulalı Nerrin Erakman, Beril Gidiş ve Annesi Aynur Gidiş’in yakınlarını ziyaret etti.

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile bir araya gelen Başkan Tosun, arama kurtarma çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

Başkan Tosun, açıklamasında “Kulalı hemşehlerimizinde bulunduğu göçük altında kalan vatandaşlarımız için umutlu bekleyişimiz sürüyor. Yaraları birlik ve beraberlik içerisinde saracağız. Devletimiz tüm imkanları ve kurumlarıyla afetzede vatandaşlarımızın yanındadır. Dualarımız İzmir'le, İzmirli kardeşlerimizle. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Mekanları cennet olsun. Tedavileri devam eden depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.