Ramazan Ayı'na 15 gün kala idrak ettiğimiz Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan Ahmet Palabıyık, Berat Kandili'nin Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu ifade etti.

Başkan Ahmet Palabıyık, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Berat Kandili'nin aydınlattığı manevi ortam, dinimizin genel ibadet ve hayır anlayışına uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararlı davranışlarda bulunmamızı sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır. Bu bilinç tazelemenin gerçekleşebilmesi için önce Cenab-ı Hakka içtenlikle yönelmek, işlediğimiz hata ve günahlardan dolayı pişmanlık duyarak O'ndan af dilemek, benzeri hata ve günahları bir daha işlememek için kararlı bir duruş gerekir.
Berat Kandili kurtuluş, bağışlanma ve arınma gecesidir. Berat Kandili bizlere tefekkür etme, kendimizi sorgulama, dargınlıkları, küskünlükleri giderme ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar.

 

Bu vesileyle, tüm İslâm Âleminin ve aziz milletimizin, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan, mübarek Berat Kandilini en samimi dileklerimle tebrik ediyorum.
Bu gecenin, ülkemizin ve İslâm Âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, tevbelerimizin ve dualarımızın kabul edilerek, arınma ve affedilmemize vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.