Manisa Celal Bayar üniversitesi Kula meslek yüksekokulu Halkla İlişkiler 1 sınıf 2. Öğretim öğrencileri Ayçin Darıcılı,İrem Kulak,Nazlıcan  Erol , Songül Aladağ "Sen kan ver, Kızılay can versin" sloganlarıyla organizasyonunu başlattığını projede ortalama 100 ünite kan bağışı beklettiklerini açıkladılar.

Organizasyonda görev alan1 sınıf 2. Öğretim öğrencisi Ayçin Darıcılı Yüksekokuldaki arkadaşlarımızın da bu etkinliklerle düzenli kan bağışçısı olmaları önemli. Düzenli ve gönüllü bağışçı olmaları için farkındalık oluşuyor bu etkinlikte kan bagışı yapan arkadaşlarımıza desteklerin dolayı teşekkür ederiz.

Dr Engin Yıldırım bilindiği üzere kan acil deil sürekli bir ihtiyaçtır.türkiye nüfusu 80 milyonu aşan nufusuylayıllık 2 milyon ünitenin üzerinde kan ihtiyacı vardır.bu ihtiyacın yüzde doksan sekizi türk kızılayı tarafından karşılanmaktadır bizim amacımız sürekli ve güvenli kan temini adına hem gençlerimizi bilinçlendirmek hemde onların düzenli kan bağışçısı haline gelmesini sağlamakdır her bir dönerden 480 mililitre kan alıyoruz bu kanlarda tüm bulaşıcı hastalık testleri yapıldıktan sonra güvenli kanlarımız 3 ayrı bölüme ayrılyor 1 kişi 3 kişiye kan ihtiyacını karşılamaktadır Kula meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bu yaptıkları etkinlik için teşekkür ediyorum dedi.