Ankara’da Türk İş Büyük Kongresine katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonunu Üyesi Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aydın bugün başlayan kongrede Türkiye de ilklere imzaların atıldığını söyledi. Aydın “Türk İş in tarihinde ilk defa siyasi partilerin davet edilmediği büyük kongrede Türk iş Genel Başkanı Ergün Atalay Türkiye de basının bir kısmı hükümeti 24 saat övüyor diğer bir kısmı 24 saat tenkit ediyor, yüksek hakem kurulunun kaldırılmasını, askeri ücret komisyon şeklinin değiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Aydın, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay; Basın emekçilerinin en büyük kuruluşunun Türkiye Gazeteciler Federasyonu olduğunu söyledi.

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu ve Türkiye Basın Vakfı'nın çalışmalarını için Ankara'da toplanan TGF ve TBV üyelerinin onur konuğu olan Türk İş genel başkanı Ergün Atalay, Türk basınının en büyük mesleki kuruluşu Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) olduğunu söyledi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve diğer üyelerle çok samimi bir ortamda olmaktan memnuniyet duyduğunu da kaydeden genel başkan Atalay "Basın Özgür olmalı. Basın emekçisinin emeği bu ülke için çok önemlidir" şeklinde konuştu.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca 'da Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın gerçek bir basın dostu olduğunu vurgularken, kendisine basına olan yaklaşımından dolayı teşekkür etti.