Osmaniye’den Haya ‘ın Hassa ilçesine giden Türkiye Gazeteciler Federasyonu Heyeti, toplanma merkezinde bulunan Mehmetçik ve basın mensupları ile bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Federasyonumuzun 56. Başkanlar konseyi Toplantısı için Osmaniye’ geldik. Bildiğimiz üzere ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve TSK’nın gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’na desek vermek için Gazeteci arkadaşlarımızla buruya geldik. Amacımız Mehmetçiğimize ve burada görev yapan basın mensubu meslektaşlarımıza destek vermektir. TGF olarak devletimizin Zeytin dalı Harekâtı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Bizler basın mensupları olarak devletimizin ve askerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Bu uğurda canımız da kanımız da vatanımıza feda olsun. Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun. Biz bu harekâtın Afrin ile sınırlı kalmamasını, ülkemizi tehdit eden unsurların tamamen temizlenmesi için sonuna kadar bu harekâtın devam ettirilmesini Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak destekliyoruz” dedi.

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu sınıra yakın bölgedeki merkezlerde görev yapan askerler ve basın mensupları ile de bir araya gelen TGF Heyeti, onlara başarılar diledi.

 

Hassa Belediyesi’ni de ziyaret eden TGF Heyeti, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel’den bilgi aldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ziyaretin anısına Demirel’e plaket takdim etti.

 

Demirel de 56. Başkanlar Konseyi toplantısı için Osmaniye ye gelen F G F üyelerinin bölgemize yapmış oldukları bu anlamlı ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum diyen Hassa Belediye Başkanı günün anısına TGF Başkanı Yılmaz Karaca’ya belediyenin plaketini takdim etti.