Kula Süt üreticileri birliği başkanı Harun Uysal, “2016 yılı sonlarında birliğimiz tarafından yapılan çalışmalar sonrasında Simental cinsi gebe düve projesini uygulamaya geçirdiklerini” ifade etti.

Uysal, yaptığı açıklamada, “Projeye başlarken birçok kesimden farklı tepkiler aldık. Olmaz diyenler, nasıl olacak diyenler, tereddütle bakanlar oldu. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım ithal gebe düve projesini yapmak ve Kula’da bir ilke imza atmak gerektiğini ortaya koyarak yola çıktık.  Birçok üyemizle görüştük. Sonunda 28 birlik üyemize Ziraat bankası kanalıyla ilk iki yılı ödemesiz yedi yıla yayılan bir ödeme planı sağladık. İki yüz atmış beş  ( 265 ) adet Simental cinsi gebe düveyi üyelerimize teslim ettik. Dedi.

Uysal,  açıklamasının devamında, “Kula Süt üreticileri birliği olarak gerçekleştirdiğimiz bu projenin yaklaşık maliyetinin dört milyon TL civarında olduğunu söyleye bilirim. Düveler Kula’da, Güvercinlik, Sarnıç, Dereköy, Bebekli, Hacıtufan, Çarıkballı, Gökçeören, Kenger, Emre, Ayazören, Encekler,Yurtbaşı mahalleleri olmak üzere on iki mahallede yaşayan üyelerimize dağıtıldı. Projenin başarıyla bitirilmesi sonrasında birçok üyemiz beni ve yönetim kurulu üyelerimizi arayarak,  ikinci bir projenin yapılıp yapılmayacağını sormaya başladılar.  Yönetim olarak üyelerimizin bu taleplerini değerlendirip inşallah 2018 yılında da Simental gebe düve projesini devam ettireceğiz ”dedi.

Uysal, bu projenin başından sonuna kadar emeği geçen herkese teşekkür etti.