Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliği ile asfalt çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında altı mahalleyi Kula'ya bağlayan İncesu - Ayazören yolunun asfaltlanmasıyla Topuzdamları, Börtlüce, Encekler, Palankaya, Hamidiye ve Ayazören Mahalleleri İncesu yolu üzerinden Kula'ya daha rahat ulaşım sağlayacak.

                Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediye Meclis Üyeleri; Tunca Ergin, İlyas Macun, Nafiz Aydın, Murat Yanbolu, Mehmet Karaayak, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Kordinasyon Müdürü Önder Baştürk ve Kula Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Ummahan İnce yapımı tamamlanan İncesu - Ayazören yolunda incelemelerde bulundular.  Ayazören Mahalle Muhtarı Mehmet Emrem ve mahalle sakinleri Cuma namazı sonrasında kurban keserek yolun açılışını gerçekleştirdiler.

                "ASFALTLANMADIK KÖY YOLU KALMAYACAK"

                İncesu - Ayazören yolunun açılışında konuşan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; " Eski Selendi yolundan başlayıp da İncesu, Ayazören ve Börtlüceye kadar uzanan yol ağı oluştu. Aslında bu 2015 yılının programıydı, 2015 yılında ihaleye yapılan itirazlar süreci uzattı. Yaklaşık iki senelik süremizi doldurduk artık belediye bize alıştı biz belediyeye alıştık İlçe Belediyesi ve Büyükşehir belediyesi arasında ki anlam kargaşasının yerini hizmetlere bırakmasıyla da Ulaşımdan tut yol ağına, alt yapıdan tut su, kanalizasyon çalışmasına ve bir takım sosyal kültürel tesislere kadar yerini hizmete bırakıyor. Bu yıl aynı zamanda Sandal- Encekler hattı da başlayacak, 2015-2016 planında kulada 350 kilometrelik bir asfalt ağı oluşturulacak bu da Kula'nın %60'lık bir yol ağı demek. Beş yıllık dönem içersin de bu yol ağı tamamen bitmiş olacak hesaplarımıza göre."dedi. Tarla Yollarında ki sıkıntılara da değinen Başkan Hüseyin Tosun; " Tarla yolları sadece Ayazörende değil diğer mahallelerimizde de büyük sorun, 50 yıldır, 100 yıldır yenilenmeyen yollar vardı, döver biçerlerin bile girmek istemediği yollardı bu yollar artık rahatlıkla kullanılabilir. Kula'da asfaltlanmadık Köy yolu kalmayacak" dedi.

 Sizler talep edeceksiniz Büyükşehir Belediyesi veya ilçe belediyesi olarak bizlerde yapılacak bütçe doğrultusunda yapmaya çalışacağız.

Hazırlanan ihaleye göre Kula'nın Topuzdamları, Börtlüce, Encekler, Palankaya, Hamidiye ve Ayazören Mahallelerini incesu mahallesi üzerinden Kula'ya bağlamak. Son yapılan calışmalar ile Ayazören ve İncesu Mahallesi arasında ki yolun asfalt atılarak vatandaşların kullanımına açıldı.