çağdaş toplumun gereklerinden birinin engellilerin eğitim, sağlık, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanarak temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu bildirdi. Her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Başkan Palabıyık, "Engelli olmak doğuştan gelen bir durum olabileceği gibi, sonradan yaşanabilecek kaza veya hastalıklarla da meydana gelebilir. Bu nedenle herkes birer engelli adayı olduğunu unutmamalı, bu konuda daha hassas davranmalıdır” diye konuştu.

Engellilerin sorunlarının çözüme kavuşturulmasının, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği ile engellilere gösterilecek duyarlılığa bağlı olduğunu ifade eden Palabıyık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Engelli çocuk ve gençlerin kabiliyetlerini geliştirmeleri, eğitim, sanat, spor ve kültürel etkinliklerde başarı göstermeleri bizleri gururlandırmaktadır. Partimiz ve Hükümetimiz, her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için katkı koymayı görev edinmiştir.

Engelli vatandaşlarımızın toplumun içerisinde, özel ve değerli bireyler oldukları bilinciyle, hayatın içerisinde engellerin kaldırılarak, toplumsal yaşama katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanıyorum. Engelleri beraber aşacağız. Bu anlamlı haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, her birine saygı ve sevgilerimi sunuyorum."