İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalıştıkları sırada adaletsiz bir şekilde işten atıldıklarını iddia eden Ali Ünlü ve Serhan Korkmaz İzmir’den başlayarak Ankara’ya kadar sürecek olan adalet yürüyüşüne başladı. Herkes için adalet yazılı tişörtleri ile adalet arayan emekçiler bugün saat 14’te Kula’dan geçti.

 

Herkes için adalet diyen Ali Ünlü ve Serhan Korkmaz’ın daha önce CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yapmış olduğu adalet yürüyüşüne de katıldığını söyledi. CHP’nin adalet yürüyüşüne katılan Ünlü ve Korkmaz, şimdi de “herkes için adalet” yürüyüşüne başladı. 21 Mayıs’ta İzmir’den yola çıkan ikili günde 8 km yol aldıklarını, bu yürüyüşü tamamen kendi imkânlarıyla yaptıklarını, adalet için yollara düşen CHP’li hiç bir yetkilinin kendilerini aramadığını dile getirdiler.

 

Anne-Baba destek için oğullarının yanında. Herkes için adalet yürüyüşüne başlayan Ali Ünlü ’nün anne ve babası da oğullarına destek için beraberinde hareket ediyorlar.

Ünlü, yaptığı basın açıklamasında; “1985 Erzincan doğumluyum. Ailemle birlikte 1998 yılında İzmir’e geldim. CHP ile henüz ilkokul çağlarımda tanıştım. Ortaöğrenim döneminden itibaren partimin farklı kademelerinde emekçiliğini yaptım. 2008 yılında üyesi olduğum partimin Buca gençlik kolları yöneticisi oldum. Yaşıtlarım çeşitli yerlerde gezip dolaşırken bense ailemin verdiği harçlığı partim için koşuşturmalarda harcadım. Emek verdim. Sırasıyla gençlik kolları Buca il yöneticiliği, il delegeliği, mahalle temsilciliği, sandık görevlisi, okul somluluğu yaptım. Partimin verdiği hiçbir göreve hayır demedim. Gece gündüz çalıştım. Şimdi ise görüyorsunuz arkadaşımla birlikte “herkes için adalet” diyerek yollara çıktık. Emekçinin hakkını savunan, her daim emekçinin yanında olduğunu söyleyen, bizi adaletsiz bir şekilde işten atarak mağdur olmamıza neden olan CHP zihniyetine bir anlam veremiyorum.