2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Kula’da toplam 44 okulda 7 bin 156 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

 

Tapduk Emre İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine Kaymakam Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin İzci ile İsa Ekiz katıldı.

 

Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen 2018 -2019 Eğitim yılının ilk yarısını 44 Okulumuz da  İlk ve Orta Okulda 4722,liselerde 1964 Okul öncesi eğitimde 470 toplamda 7156 öğrencimizle, 577 Öğretmen  ve idareci 20  ücretli öğretmenimizle  ilk yarıyı tamamladık, İlk dönemde emeği gecen tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum, öğrencilerimize de  hayırlı tatiller diliyorum dedi.

 

Kaymakam Duru 1. sınıf öğrencilerinin karnelerini dağıttı. Öğrencilere tatil de kitap okumaları konusunda tavsiyede bulunan Kaymakam Duru, her başarısızlığın da bir telafisinin olduğunu. Yarıyıl Tatilinin öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından iyi değerlendirildiğinde başarısızlıkların ortadan kalkacağını başarılı olan öğrencilerinde daha başarılı olacaklarını söyleyen Kaymakam Duru Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize şimdiden iyi tatiller diliyorum" dedi.