İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen genelge ile 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. Maddesi kapsamında yasaklandı. Yasak 21.03.2020 saat 24.00 itibariyle yürürlüğe girerek uygulanmaya başladı.

65 yaş üzeri ve kronik hasta olan vatandaşlarımızın dışarı çıkamamalarından kaynaklı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kula Vefa Sosyal Destek Gurubu çalışmalarına 21.03.2020 saat 24.00 itibariyle başladı.

Vatandaşların dışarıya çıkamamalarından kaynaklı olarak mağduriyet yaşamamaları için ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla ekipler 7/24 esasına göre görev yapacak.

65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkması durumunda ise kolluk kuvvetleri tarafından yasal işlem yapılarak evlerine geri gönderilecek.

Genelge uyarınca ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması amacıyla Kula Vefa Sosyal Destek Gurubu tarafından 7/24 saat çalışma prensibi üzerinden karşılanacak.

Vatandaşlar ihtiyaçlarını 112 ve Kula Kaymakamlığı 0236 816 54 78 numaraları üzerinden bildirerek gerekli ihtiyaçları tedarik edilerek teslim edilecek.

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve israf edilmemesi amacıyla vatandaşların ihtiyaçlarını belirleyerek toplu olarak bildirilmesi önem arz etmektedir.