(TYÇP) kapsamında işe alınacak 50 kişilik iş için 311 Kulalı vatandaş başvuru yaptı. Kula belediyesi ek hizmet binası meclis salonunda yapılan mülakata 311 vatandaş başvuru yaptı. Sabah saat 9 da başlayan mülakatlarda, 311 vatandaş salonda hazır bulundu. Müracaatçıların yüzde sekseni bayanlardan oluştu.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, belediye meclis salonuna gelerek müracaatçılara bir açıklamada bulundu. Başkan Tosun, “değerli katılımcılar, çok kıymetli hemşerilerim. Tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde de işsizliğin arttığı son günlerde, Kula belediyesi olarak bir proje geliştirdik. Toplum Yararına Çalışma Programı adı altında iş-kur ile yaptığımız program çerçevesinde 50 vatandaşımızı 6 aylık süre ile işe alacağız. Salona baktığımda katılımcıların yüzde seksenine yakınını bayanlar oluşturmakta.

 

Bir yandan bayanların iş gücüne katılması sevindirici Öte yandan belediye olarak yaptığımız proje erkek çalışan ağırlıklı. Müracaat esnasında sizlere bilgiler verildi. 6 ay süreli olan bu işin mahiyeti park bahçe, gibi ağır işlerden oluşmakta. Gönül isterdi ki müracaatta bulunan her vatandaşımızı işe alalım. Söylediğim gibi bu programda çalışacak arkadaşlar park bahçe gibi alanlarda çalıştırılacaklar. İş bana ağır gelir, ben sokakta taş döşeme yapamam, ben park bahçe işleri yapamam diyenler varsa, değerli vakitlerini harcamasınlar. Her şeye rağmen şansını denmek isteyenler olabilir. O arkadaşlarında beklemesi gerekmektedir. Projemiz herkse için, Kula’mız için hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan Tosun, salonda bulunan bayanlara müjde verdi, 1000 kişiye iş imkânı

 

Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun, salonda bulunan bayanlara müjde verdi. 2018’in sonuna kadar yaklaşık 1000 kişiye iş imkânı açıklamasında bulundu.

 

Tosun, “Belediyelerin, park bahçenin yanı sıra toplum yararına yatırımlar yapması, yatırımcıların bulundukları bölgelere gelmesi için yatırımcılara yardımcı olması gerektiğine inanıyorum. Daha önce duyurduk, basından da öğrenmişsinizdir. Akar tekstil firması sözleşme imzaladık. Çok yakında, yılbaşını bulmaz, ilçemizde 1000 kişi işbaşı yapacak. Bugün mülakatını yapacağımız iş, genelde erkek ağırlıklı ve 6 ay süreli. Tekstil işinde böyle bir durum yok, süresiz bir iş. İnşallah her vatandaşımız gönlüne göre, bilgisine göre, kapasitesine göre sevebileceği bir işe başlar” dedi.

 

Torpil yok

 

Başkan Tosun, “Mülakatlar sonucu işe başlayanları göreceksiniz, kimseye iltimas yok. Kimseye ayrımcılık yok. İşe alınanların tamamı işi yapabilecek kabiliyette olanlardan oluşacaktır” ifadelerini kullandı.