Kula  Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe Kula ilçe Kaymakamı Kemal Duru ,Kula Müftüsü Kamil Kırgız, Kula İlçe Mili Eğitim Müdürü Adem Sümen,Milli Eğitim  Şube Müdürleri İbrahim Özel, Hüseyin İzci, Okul Müdürleri Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Kula İlçe Kaymakamı Kemal Duru günün anlam ve önemi hitaben yaptığı Konuşma da,Kanlı 15 Temmuz darbe girişiminde O gecede milyonlar, vatanı demokrasi ve geleceği için sokağa dökülmüş, hainlere dur demişti.

 249 kişi şehit, 2 bin 196 kişi gazi verdik bu hain şebeke hem devletimizi hemde milletimizi hedef aldı.

Devletimizin birlik ve bütünlüğünü yok etmeye çalışan emperyalist güçlere Milletimiz 15 temmuz gecesi net cevabını vermiştir.

O gece darbecilere karşı sadece Asker, Polis kamu görevlilerimiz değil, bu memleket hepimizin ve bu memleketin güvenliği bekası tehlikeye girdiği zaman milletimizde caddelere sokaklara indi bu gecede  şehitlerimizin içersin de herkesim den  vatandaşlarımız vardı ve  Fetö denen kalkışmacı terör örgütüne gereken cevabı kısa sürede vererek halterini bildirdiler.

Duru Ülkemizin çok düşmanı var olmaya da devam edecek düşmanlar bitene kadar son terörist yok edilinceye kadar millet olarak devletimizin yanında tek vücut olarak mücadelemize devam edeceğiz dedi.

Konuşmanın ardından Rafet Üç elli Orta Okulu Ve İlkokulu din kültür öğretmeni ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz anısına Kuran-ı Kerim tilaveti ve Hatim duası okundu.

Programın devamında 15 Temmuz gecesi cumhurbaşkanlığının hazırladığı ihaneti anlatan slayt gösterisi sonrası, öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış oldukları şiir okunması ile program sona erdi.