Manisa da sırasıyla Turgutlu, Salihli, Sarıgöl, Alaşehir, Yunus emre, Şehzadeler, Saruhanlı, Akhisar, Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulunurken, Kula ya uğramadı.

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret ve seçim çalışması maksadıyla Manisa'nın 11 ilçesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde İYİ Partili Belediye Başkan Adayları için oy istedi. Ziyaretler kapsamında Kula'nın komşu ilçelerini ziyaret ederken, Kula tam merkezde olmasına ve yol üzerinde olmasına rağmen Kula ya bir çay içimi bile vakit ayırmaması, ayrıca Uşak'ta gerçekleştirilecek olan çalışmalar için Kula Kara yolunu kullanarak Kulanın İçerisinden transit geçmesi Kulalı vatandaşlar ve iyi parti sempatizanları arasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sanki Kulayı gözden çıkardı mı? yorumlarına sebep oldu.

Akıllara, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kula'ya uğramamasının temelinde şimdiden, 31 Mart yerel seçimlerinde alınacak sonucun etkili olacağı konuşulmaya başlandı. Kula'da Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun'un ağır bastığı ve Kula'da Cumhur İttifakının açık ara kazanacağı konuşulmaya başlamasının etkisinin olduğu vatandaşlar tarafından söyleniyor.

İYİ Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın, Manisa'da gerçekleştirilen İYİ Parti mitinglerine de katılmadığı ve herhangi bir paylaşım yapmaması akıllarda soru işareti bıraktı.