Manisa İŞKUR müdürü Alaettin Arslan İlk olarak Kula Belediye Başkanlığını ziyaret ederek bir süre Belediye Başkanı Hüseyin tosunla görüşmesi nin ardından,  Kulada 1000 kişiyi istihdam edecek olan Akar tekstile Belediye Başkanı Hüseyin tosunla birlikte bir ziyarette bulundu.

 Arslan Akar tekstilin Kulada ki ilk 100 kişiyi istihdam ettiği geçici atölyede incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre de sohbet etti, daha sonra Akar Tekstil temsilcisi ve Belediye başkanından bilgiler aldı.

Arslan burada basına yaptığı açıklamada ilk önce Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve buraya yatırım yapan akar tekstili tebrik ediyorum, bildiğiniz gibi Belediyemizde ve akar Tekstilde İŞKUR aracılığı ile iş istihdamı sağlıyoruz, ayrıca özel sektörün bazı alanlarında Kula da birçok işyeriyle de çalışıyoruz,

 

Manisa İŞKUR İl Müdürlüğü olarak Kula da İstihdama yönelik ne gerekiyorsa yapmaya hazırız bugünde Akar tekstili ziyaret ediyoruz,

Bilgimiz dâhilinde akar tekstilin merkezi İzmir’de, orada yaklaşık olarak 1000 nin istihdam ediyor, İzmir İŞKUR il müdürlüğümüz de bu çalışmaları düzenliyor. Kula da çalışan 100 kişi olduğunu tespit ettik tabi ki burada çalışanların Manisa ilindeki SGK da istihdam edilmesi gerekiyor ki biz projelerimizi hayata geçirebilelim şu anda bunun çalışmaları yapılıyor.

 Önümüzdeki zamanlar içerisinde çalışan sayı daha da artacağını ve akar tekstil ile birlikte iş başı eğitim programları kapsamında birebir uygulamaya başlayacağız dedi.

Ben burada sayısı 1000 lere ulaşacak olan, istihdamı sağlayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Akar Tekstil yöneticilerini canı gönülden tebrik ediyorum dedi.